close
متخصص ارتودنسی
قطعنامه همایش 23ام اسکودا
loading...

پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو

به گزارش وکالت دات اینفو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای دادگستری مرکز ، بیست و سومین همایش هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون های و کلای دادگستری ایران – اسکودا در روزهای سی مهر ماه و اول آبان ۱۳۹۳ با میزبانی کانون وکلای دادگستری کرمان، در شهر کرمان تشکیل و ضمن اتخاذ تصمیم در خصوص مسائل حرفه ای و صنفی، موارد آتی به عنوان دیدگاه های کلان اتحادیه اعلام شد: ۱- اتحادیه پشتیبانی قاطع خود را از اقدامات دولت در راستای حفظ یا استیفاء حقوق جمهوری اسلامی ایران در اموری از قبیل مذاکره با ۱ + ۵…

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری بازدید : 437 پنجشنبه 08 آبان 1393

به گزارش وکالت دات اینفو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای دادگستری مرکز ، بیست و سومین همایش هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون های و کلای دادگستری ایران – اسکودا در روزهای سی مهر ماه و اول آبان ۱۳۹۳ با میزبانی کانون وکلای دادگستری کرمان، در شهر کرمان تشکیل و ضمن اتخاذ تصمیم در خصوص مسائل حرفه ای و صنفی، موارد آتی به عنوان دیدگاه های کلان اتحادیه اعلام شد:

۱- اتحادیه پشتیبانی قاطع خود را از اقدامات دولت در راستای حفظ یا استیفاء حقوق جمهوری اسلامی ایران در اموری از قبیل مذاکره با ۱ + ۵ و حقوق ایران در دریای مازندران اعلام و خدمات حقوقی نیروهای تخصصی خود را به دولت محترم عرضه میکند.
۲- اتحادیه ضمن محکوم کردن اعمال تروریستی علیه مردم عراق و سوریه، انزجار خود را از اقدامات غیر انسانی در جریان اسید پاشی در اصفهان که امنیت و آسایش اجتماع را هدف قرار داده است، اعلام و برخورد سریع قضائی با قانون شکنان را تقاضا می کند.
۳- اتحادیه ابراز امیدواری می کند مشکلات قضائی تعدادی از وکلای دادگستری که در موضع دفاع حادث شده است، با مساعی جمیله و حسن نیت مقامات محترم قضائی حل شود.
۴- اتحادیه اعلام می کند لایحه جامع وکالت که اخیرا از جانب دولت به قوه مقننه ارسال شده، صرف نظر از ضعف های موجود در آن، با توجه به طبع لایحه و آنچه شورای محترم نگهبان در سال ۱۳۷۹ در خصوص «لوایح قضائی» اعلام کرده است، و اینکه مکلف شدن قوه قضائیه به تنظیم لایحه وکالت – چه به موجب ماده ۲۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه و چه به استناد شمول بند ۱۳ سیاست های کلی نظام در امور قضائی – باعث استحاله ذات «لایحه قانونی» به «لایحه قضائی» نمیشود، لایحه ای قانونی است نه قضائی و دولت به اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نظر خود در آن، محق بوده و وظیفه خود را در مهلت قانونی انجام داده است و ارسال لایحه دیگری، به طور مستقیم، از جانب قوه قضائیه به مجلس فاقد محمل قانونی است.
۵- اتحادیه، با تاکید بر نکات قوت طرح ۱۹۳ ماده ای تقدیمی نمایندگان مجلس، نگرانی عمیق خود را نسبت به وجود موادی که مخل و ناقض استقلال کانون های وکلای دادگستری است – از جمله مواد ۳۴ و ۶۰ و ۶۱ و ۱۴۴ – در لایحه وکالت تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی، اعلام و از نمایندگان محترم مردم به ویژه، اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، در خواست می کند نسبت به اصلاح و تصحیح این مواد، اقدام فرمایند.

اتحادیه با سپاسگزاری از کانون محترم وکلای دادگستری استان کرمان اعلام میکند همایش بعدی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در شهر خرم آباد با میزبانی کانون وکلای دادگستری استان لرستان برگزار خواهد شد.

به نقل از سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

صورتجلسه بیست و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

بسمه تعالی

جلسات اختصاصی بیست و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران –اسکودا- به میزبانی کانون وکلای داگستری کرمان در سالن اجتماعات هتل پارس کرمان در ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۳ با اعلام رسمیت توسط آقای بهمن کشاورز- ریاست محترم اتحادیه آغاز به کار کرد . بدوا اعضای هیات رییسه مجمع با رای اعضای به شرح زیر انتخاب شد.

رییس جلسه: آقای محمد جندقی کرمانی پور از کانون مرکز
منشی: آقای علی محمد ظهیریان از کانون زنجان
ناظران : آقای دکتر کارن روحانی از کانون مازندران و آقای حبیب ا… مرادی ازکانون کردستان

بند اول دستور جلسه : گزارش آخرین تحولات لایحه وکالت
گزارش مربوط به وضعیت لایحه جامع وکالت توسط ریاست محترم اتحادیه – جناب آقای کشاورز- ارائه شد و متعاقبا بنا به پیشنهاد واصله و رای گیری ، آقای دکتر جلیل مالکی – عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز- گزارش مبسوطی دراین خصوص ارائه کرد که به استماع حضار رسید.
النهایه حسب پیشنهادات وارده، مقرر گردید هر کدام از کانون های وکلای دادگستری، نسبت به اقدامات حقوقی و اطلاع رسانی در خصوص ضرورت استقلال کانون وکلای دادگستری برای امکان اعمال استقلال وکیل دادگستری اقدام نمایند که در همین راستا مقرر شد این امر با تشکیل همایش به صورت همزمان توسط کانون تهران و سایر استانها اجرایی گردد که نحوه و زمان برگزاری توسط شورای اجرایی تهیه و پیشنهاد خواهد شد.
مقرر شد کارگروهی مرکب از ده نفر تشکیل شود تا پیشنهاد کانون ها را درخصوص تعیین روش عکس العمل کانون ها نسبت به طرح جامع وکالت تهیه و در جلسه روز بعد ارائه دهند. اعضای کارگروه عبارتند از:

کارگروه لایحه وکالت موارد ذیل را پیشنهاد نمود
بند الف- در ارتباط با لایحه جامع وکالت
۱- تشکیل کارگروه تخصصی با محورهای بررسی مواد چالش برانگیز و پیشنهاد مواد اصلاحی جایگزین.
۲- پیش بینی مواد قانونی لازم برای پاسخ به نیازهای آتی جامعه وکالت مانند اجباری شدن وکالت یا وکیل خانواده.
۳- تشکیل کارگروه برای تدوین متن علمی برای تعیین قضایی بودن یا غیر قضایی بودن لایحه و انعکاس آن در روزنامه

بند ب اقدامات اتحادیه
۱- ترتیب دیدار کانون ها با آیت ا… هاشمی رفسنجانی
۲- ترتیب دیدار با آیت ا… آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه
۳- ترتیب دیدار با آقای لاریجانی رییس محترم مجلس
۴- تشکیل هیاتی در اتحادیه برای برگزاری مصابحه تلویزیونی با حضور روسای کانونها و انعکاس مطالب و مقالات در جراید
۵- برگزاری همایش در تهارن حول محور حقوق شهروندی باتاکید بر حق دفاع مردم باحضور وکلای کانون مرکز و روسای کانون ها با دعوت از مقامات و مسئولین
۶- برگزاری مستمر جلسات روسای کانون ها در اتحادیه و انعکاس آن در رسانه های جمعی
۷- برگزاری مستمر جلسات روسای کانون ها در اتحادیه و انعکاس نتایج آن در رسانه ها
۸- برگزاری جلسات باحقوقدانان مجلس علاوه بر اعضای کمیسیون قضایی
۹- ترتیب دیدار با معاونان پارلمانی وزارت خانه ها و ادارات

بند ج- در ارتباط با هیات های مدیره
۱- تماس هیات مدیره هر کانون با نمایندگان استان مربوطه و انعکاس نتایج آن به اتحادیه
۲- تماس با اعضای کیمسیون قضایی مجلس به طور خاص
۳- شناسایی وکلای مرتبط با نمایندگان
۴- تدارک و تهیه متنی در ارتباط با ضرورت وجود و حفظ استقلال کانونها و وکیل مستقل خطاب به رییس مجلس و امضای آن توسط وکلای عضو هر کانون و ارسال به اتحادیه و سپس به مجلس
۵- انجام مصاحبه های مطبوعاتی و انعکاس خبر آن در جراید محلی و کشوری
۶- شناسایی وکلایی که دارای ظرفیت لازم برای کاندیداتوری مجلس هستند
۷- معرفی وکیل معاضدتی به اشخاصی که نمایندگان به کانون ها معرفی می کنند.
در خصوص اقدامات مربوط به بند اول پس از طرح مجدد موضوع و استماع نظرات حضار رای گیری انجام و تصویب شد.
اعضای کارگروه برای طراحی و برنامه ریزی موارد فوق با اکثریت آرا انتخاب شدند.

بند دوم دستور جلسه : اصلاح اساسنامه اسکودا
پس از بحث و بررسی و استماع نظرات موافق و مخالف ، و متعاقب رای گیری ، به اکثریت آرا مواد زیر مورد تغییر یا اصلاح یا افزودن تبصره قرار گرفت.
مواد ۱ و ۳ و ۵ و ۶ و ۷ و ۹ و ۱۹ و ۲۰ و ۲۳ و ۲۵ و ۲۶ اساسنامه به شرح زیر اصلاح شد:
ماده ۱ با درج عبارت “به مدت نامحدود تشکیل می شود” در سطر آخر ماده به تصویب رسید. همچنین تبصره اصلاحی پیشنهادی تصویب نشد و تبصره قبلی به قوت خود باقیست.
ماده ۳ اصلاحی به شرح زیر تصویب شد:
اهداف، اختیارات و وظایف:
الف- تلاش برای حفظ حراست از استقلال نهاد وکالت
ب- ایجاد هماهنگی و رویه واحد در اجرای وظایف کانون های وکلای دادگستری
پ- تدوین ، تنقیح و پیشنهاد اصلاح و تغییر قوانین وکالت و سایر قوانین با توجه به شرایط و مقتضیات زمان و ارائه آن به مراجع ذی صلاح.
ت- ایجاد هماهنگی بین کانون های عضو در ارتباط با قوای سه گانه
ث- ارتقای سطح دانش حقوقی وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت و کوشش در همگام ساختن جامعه وکالت با دست آوردهای علمی و حقوقی روز.
ج- کوشش جهت ایجاد و بهبود ساختار اداری و اجمرایی و آموزشی و مدیریتی یکسان در کانونها با به کارگیری استانداردهای لازم.
چ- انتشار نشریه و ایجاد پایگاه اطلاع رسانی
ح- حمایت از حقوق صنفی و جمعی و فردی وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت .
خ- برقرار ارتباط با سازمان های بین المللی وکلا و کانون های وکلای دادگستری سایر کشورها و مجامع حقوقی بین المللی
د- کوشش برای تحقق و تامین حقوق دفاعی شناخته شده اشخاص.
ذ- برگزاری آزمون ورودی کارآموزی وکالت با تفویض نمایندگی از سوی کانون ها.
مضافا مقرر شد که همان کارگروهی که نسبت به اصلاح اساسنامه اقدام کرده ، با تشکیل جلساتی نسبت به اصلاح آیین کار اسکودا نیز اقدام و پیشنهادات خود را جهت طرح در همایش بعدی اسکودا ارائه نمایند.
ماده ۵ اصلاحی: ارکان اسکودا عبارتند از :
هیات عمومی – هیات رییسه – شورای اجرایی
ماده ۶ اصلاحی: در سطرآخر ماده پس از کلمات ” تحویل دعوتنامه به پست” عبارت “یا ارسال ایمیل” اضافه شد.
تبصره ۱ به قوت خود باقیست
تبصره ۲ به قوت خود باقیست

ماده ۷ اصلاحی: باحذف کلمات ” اعم از اعضای هیات های مدیره یا اعضای شورای اجرایی” در سطر سوم به تصویب رسید و ماده ۷ اصلاحی به شرح زیر تصویب شد:
جلسات هیات عمومی باحضور اکثریت مطلق اعضا رسمیت می یابد . جلسات توسط یک نفر رییس، دو نفر ناظر و یک منشی که از بین حاضرین با رای مخفی و اکثریت نسبی انتخاب می شوند اداره خواهد شد. اتخاد تصمیم همواره با اکثریت مطلق آرای افراد حاضر خواهد بود مگر در مورد انتخاب هیات رییسه اسکودا و بازرسان کهدر صورت عدم حصول این اکثریت در دور اول رای گیری ، در دور دوم همان جلسه از بین حاضرین اکثریت آرابه تعداد دوبرابر مورد نیاز رای گیری به عمل خواهد آمد و دارندگان بیشترین آرا در دور دوم منتخب سمت مذکور خواهند بود. در مورد انحلال اسکودا و تغییر و اصلاح اساسنامه و سلب عضویت اعضا ، جلسات باحضور سه چهارم اعضا تشکیل و با اکثریت چهارپنجم آرای افراد حاضر اتخاد تصمیم می شود.
تبصره ذیل ماده به تبصره ۱ تبدیل و تبصره ۲ به شرح زیر به ماده ۷ اضافه شد
تبصره ۲: التزام و اجرای مصوبات اسکودا به همه کانون های عضو توصیه می شود و مصوبات آن پس از تصویب در هیات مدیره کانون ها جزو مصوبات و نظامات کانون ها خوهد بود.

ماده ۹ اصلاحی- کلمه “بازرس” بعد از کلمات ” انتخاب هیات رییسه ” افزوده شد و ماده ۹ اصلاحی به شرح فوق به تصویب رسید . یعنی شق آخر ماده ۹ به این صورت درآمد “انتخاب هیات رییسه و بازرس بیش از دو دوره متوالی ممنوع است”
دو تبصره به شرح ذیل به ماده ۹ اضافه شد
تبصره ۱- عزل هریک از اعضای هیات رییسه در صورت عدم کفایت به پیشنهاد دوسوم اعضای شورای اجرایی و باحضور سه چهارم اعضای هیات عمومی و رای موافق چهار پنجم افراد حاضر در هیات عمومی امکان پذیر است . تفصیل این امر به موجب آیین کار خواهد بود.
تبصره۲- نحوه برگزاری انتخابات و زمان و مکان آن به موجب آیین کار تعیین می شود.
به اول بند “ت” ماده ۹ کلمه “پذیرش و ” اضافه شد و به شرح زیر به تصویب رسید.
ت: پذیرش و سلب عضویت اعضا و تغییر و اصلاح اساسنامه وانحلال اسکودا

تبصره ذیل به ماده ۱۵ اضافه شد:
تبصره : در صورتی که رییس یا نواب رییس نماینده کانون خود در شورای اجرایی هم باشند تنها یک رای خواهند داشت.

ماده ۱۹ اصلاحی به شرح زیر به تصویب رسید:
ماده ۱۹ اصلاحی: رییس اسکودا رییس شورای اجرایی و نماینده قانونی اسکودا و مجری مصوبات هیات عمومی و تصمیمات شورای اجرایی است .
تبصره ذیل به ماده ۱۹ اصلاحی اضافه شد:
تبصره: ترتیب و تقسیم کار هیات رییسه به موجب آیین کار خواهد بود.

ماده ۲۰ به شرح زیر اصلاح و تصویب شد:
ماده ۲۰ اصلاحی: اسناد مالی و تعهدآور اسکودا با امضای رییس و در غیاب وی با امضای یکی از نواب رییس و خزانه دار همراه با مهر اسکودا معتبر خواهد بود.

ماده ۲۳ اصلاحی به شرح زیر تصویب شد:
ماده ۲۳ اصلاحی : در صورت استعفا یا عزل یا فوت یا معدذوریت دیگر هریک از اعضای هیات رییسه اسکودا ، هیات عمومی در اولین همایش یا جلسه فوق العاده حسب مورد نسبت به انتخاب عضو جدید برای باقی مانده دوره اتخاذ تصمیم خواهد کرد. در صورت معذوریت رییس ، کلیه وظایف و ا ختیارات وی تا انتخاب رییس جدید بعهده نایب رییس اول می باشد.

تبصره ذیل ماده ۲۳ به شرح زیر مطرح و تصویب شد:
تبصره: بین نواب رییس کسی که دارای رای بالاتری باشد نایب رییس اول خواهد بود

تبصره ۱ ماده ۲۵ به شرح زیر اصلاح شد:
تبصره ۱ اصلاحی : اعضای اسکودا و هیات رییسه و بارزس و نمایندگان شورای اجرایی حق برداشت یا تخصیص هیچگونه وجهی اعم از سرمایه یا سود عملکرد آن را ندارند.

بند الف ماده ۲۶ به شرح زیر اصلاح و تصویب شد:
الف- اظهار نظر در باره صحت و درستی صورت دارایی اسکودا و صورتحساب دوره عملکرد شورای اجرایی

بند “ت” به ماده ۲۶ به شرح زیر اضافه شد:
ت- بررسی و ارزیابی میزان تحقق اهداف اسکودا

تبصره ای به شرح ذیل به بند “ت” اضافه شد:
تبصره : بازرس مکلف به ارائه گزارش دوره ای شش ماهه به هیات عمومی در تمام موارد فوق است.
بند “ث” و یک تبصره ذیل آن به شرح زیر به ماده ۲۶ اضافه شد:
ث- حضور درجلسات شورای ا جرایی و هیات عمومی بدون داشتن حق رای.
تبصره : بازرس نباید همزمان نماینده کانون خود در شورای اجرایی باشد.

ماده ۲۸- این اساسنامه با اصلاحات انجام شده مشتمل بر …….. ماده و ……… تبصره در جلسه همایش اسکودا متشکله در تاریخ های سی ام مهر ماه و اول آبان ماه ۱۳۹۳ در شهر کرمان به تصویب هیات عمومی اسکودا رسید و جایگزین اساسنامه قبلی شد.

بند سوم دستور جلسه : تصویب تراز مالی
بدوا گزارش ریاست محترم اتحادیه در خصوص نحوه بررسی و ارائه گزارش مالی به سمع حضار رسید و متعاقبا گزارش و تراز مالی بازرسان از مهرماه سال ۱۳۹۱ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۳ در همایش مطرح شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

بند چهارم دستور جلسه : تعیین حق عضویت وکلا درکانون ها
مبلغ حق عضویت وکلا در کانون ها سه میلیون ریال و برای کارآموزان مبلغ ششصد هزار ریال در سال پیشنهاد و پس از بحث و استماع نظرات موافق و مخالف با رای گیری تصویب شد.

بند پنجم دستور جلسه : اتوماسیون کانون ها با تاکید بر فوریت و اهمیت اکید موضوع
گزارش شکل گیری و روند پیشرفت اتوماسیون اداری کانون های وکلای دادگستری توسط ریاست محترم اتحادیه – جناب آقای بهمن کشاورز- مطرح و سپس توضیحات تکمیلی و برنامه های آتی اتوماسیون توسط آقای محمدرضا علیزاده ثابت- عضو کمیسیون انفورماتیک اتحادیه – و آقای مهندس محمد کاظم صادقی – مدیر عامل شرکت مجری اتوماسیون مطرح شد.
تصویب شد کانون های محترمی که تا کنون اقدام به نصب و راه اندازی اتوماسیون نکرده اند ظرف سه ماه نسبت به این امر اقدام عاجل نمایند.

بند ششم دستور جلسه : گزارش هیات مدیره محترم صندوق حمایت در مورد مسائل جاری
شرح کلی عملکرد صندوق حمایت توسط ریاست صندوق حمایت وکلا – آقای بیژن صدیق – ارائه و سپس گزارش عملکرد صندوق در هیات مدیره جدید توسط آقای کامبیز زندیه –عضو هیات مدیره صندوق – قرائت شد.
در نهایت با توجه به برخی نیازهای قانونی، مقرر شد توسط هیات مدیره محترم صندوق، تمامی نیازهای قانونی بررسی و پیشنهاد خود را به هیات مربوطه ارائه نمایند.

بند هفتم دستور جلسه : نظر مجمع عمومی در خصوص صدور پروانه جهت متقاضیانی که دارای رتبه قضایی بوده و در آخرین محل خدمت خود حق وکالت نخواهند داشت.
بعد از بحث و بررسی و استماع نظرات موافق و مخالف، پیشنهاد مطروحه رای موافق اکثریت مجمع را کسب نکرد لذا تصویب نشد.

بند هشتم دستور جلسه : بررسی پیشنهاد کانون وکلای دادگستری اصفهان در هیات عمومی با توجه به شخصیت حقوقی کانون ها، هر کانون دارای یک رای باشد و کانون محترم مرکز داریا دو رای باشد ( نه هرعضو هیات مدیره یک رای و اعضای هیات مدیره کانون مرکز هر یک دو رای )
تصویب نشد

بند نهم دستور جلسه : با توجه به جلسه مورخ ۱۶/۵/۱۳۹۳ نسبت به آغاز فرآیند ثبت شناسه ملی کانون ها که مراجعی غیر از اداره ثبت صادر می نمایند لذا ادامه آن متذکر تا میسر گردد.
ابتدا توضیحات موضوع توسط آقای کشاورز، ارائه گردید وپس از بحث و بررسی مقرر شد که از مرجعی غیر از اداره ثبت شرکت ها نسبت به اخذ شناسه ملی اقدام شود و ادامه اقدامات توسط اتحادیه پیگیری و رفع مشکل شود.

بند دهم دستور جلسه : کد کانون ها
مقرر شد به هریک از کانون های وکلا اختصاص داده شود و این کد قبل از شماره پروانه صادره برای وکلا و کارآموزان درج شود . بنابراین شماره پروانه وکلا شامل کد تخصیص یافته از طرف اسکودا و شماره صادره از کانون می باشد . این کد متعاقبا در سیستم اتوماسیون پیش بینی شده است و مقرر شد توسط اتحادیه شماره کد هر کانون اعلام شود.

محل همایش بعدی
با توجه به درخواست کانون های متقاضی و در نظر گرفتن سوابق و نوبت، مقرر شد همایش بعدی به میزبانی کانون وکلای دادگستری لرستان انجام برگذار شود.

به نقل از سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

آغاز به کار همایش اتحادیه کانون های وکلای ایران در شهر کرمان

بیست و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران به میزبانی کانون وکلای کرمان از صبح چهارشنبه سی ام مهرماه آغاز به کار کرد.

همکاران گرامی می توانند اخبار مربوط به همایش را از طریق تارنمای اتحادیه کانون های وکلا به نشانی www.scoda.ir پیگیری نمایند.

مطالب مرتبط
پرسش حقوقی خود را مطرح نمایید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
دسترسی سریع به سایت های رسمی جمهوری اسلامی ایران l پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/leader2.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/raeisjomhour.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Dadiran.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majles.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majmatashkhiss.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divanedalat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divan.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/amlak-asnad.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/electronik.png
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/kanun.gifhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/129.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/b1.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/budget.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Canoon%20e%20vokala.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/dolat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora-hale-ekhtelaf.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Vezarat%20dadgostari.JPGhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/hoquqy.jpg.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/D_Ghazaei.jpg

اسپانسر
http://up.vekalat.info/view/789476/4194620186.gif
مشاوره رایگان با وکیل دادگستری (تهران)
http://rozup.ir/up/gvdiana/Pictures/Auto.CallNumer1.gif
نحوه ارسال پرسش حقوقی آنلاین
کاربر گرامی : ضمن تشکر از بازدید از وبگاه پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو جهت ارسال پرسش حقوقی خود در بخش نظرات مشاوره حقوقی آنلاین ، پرسش خود را ثبت نموده و حداکثر در طی 48 ساعت آینده پاسخ خود را دریافت نمایید. با سپاس
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو سالیانه سایت
    آمار سایت
  • کل مطالب : 1949
  • کل مشاوره : 283
  • اعضاء آنلاین : 10
  • بازدید امروز : 1,031
  • باردید دیروز : 2,042
  • بازدید کلی : 4,037,890